Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Z Nadbużańskiej doliny

Wystawa światowa ...
Blog.

Witam Was serdecznie na moim blogu poświęconemu rasie psów, jakimi są owczarki niemieckie. Moje 15-letnie doświadczenie w obcowaniu z rasą owczarka niemieckiego sprawiło, że na moim blogu podzielę się z Wami moimi opiniami, poradami, metodami treningowymi i szkoleniowymi, oraz odpowiem na najbardziej nurtujące Was pytania dotyczące tej właśnie rasy. Mój blog poświęcony jest także wprowadzeniu w piękny świat najwspanialszej dla mnie rasy, jaką są owczarki niemieckie długowłose. Mam nadzieję, że moje przemyślenia i porady, pomogą Wam osiągnąć taką więź pomiędzy Wami a Waszym pupilem, jaką mi udało się wypracować z moimi psami. Życie z psim przyjacielem czasem jest wręcz uciążliwe, często dostarcza pełno radości i uśmiechu, a niekiedy doprowadza do płaczu. Ale jedno jest pewne. Życie bez psa, nie można byłoby nazwać życiem.

Wystawa światowa owczarków niemieckich 2024 – Norymberga. Elitarne grono niedostępne dla każdego.
2024-09-10 10:57:00

 

Sezon wystawowy 2024.
 

  Zaczynając sezon wystawowy 2024 żyłem nadziejami na duży sukces, gdyż w moich rękach zostały trzy świetne suki podobnej jakości, i tylko szczegóły mogłyby zaważyć która z nich jest najlepsza. Planując ten miot oczekiwałem naprawdę dobrej jakości psa, jednak nie spodziewałem się, że połączenie Ma’bella x Zitan, okaże się tak naprawdę strzałem w dziesiątkę. Już przy okazji zdawania Weisentestu usłyszałem na ich temat wiele świetnych słów, nie tylko odnośnie anatomii, ale również psychiki, z którą coraz więcej owczarków ma ogromne problemy. Ale o tym za chwilę. Kolejne miesiące mijały, a ja zawziąłem się i postanowiłem nie sprzedawać żadnej z nich, pomimo, że koszty utrzymania trzech rosnących suk w małej domowej hodowli są naprawdę duże.  Kiedy nadszedł sezon wystawowy 2024 widząc potencjał w jednej z nich, a dokładnie w Izzy postanowiłem sprawdzić ją w Niemczech, nie chcąc bawić się w małe polskie wystawy, wiedząc od środka jak wygląda ich „sędziowanie”. Po raz kolejny moje cechy niepoprawnego romantyka przejęły górę nad rozsądkiem i w poszukiwaniu sprawiedliwej oceny zacząłem jeździć na landówki do niemiec. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mieszkając 15 km od granicy z Białorusią każda wystawa była niemałym wyczynem ekspedycyjnym zwieńczonym pokonaniem od 2000 do 3000 tysięcy kilometrów w weekend. Jeszcze niedawno uwielbiałem jeździć autem, ale po tym sezonie to się zmieniło.

 

 klatka-do-przewozu-psów

 

hodowla-weles

 

 Wyjeżdżając z Izzy nie miałem żadnych oczekiwań, wiedziałem tylko że jest świetną anatomicznie suką o dużym temperamencie i świetnym ruchu. Jeśli z katalogu mógłbym dodać jedną rzecz jakiej jej brakuje to jedynie byłby to pigment. Niestety, nie można mieć wszystkiego prawda? Każda kolejna wystawa utwierdzała mnie tylko w przekonaniu, że trzeba ją zgłaszać na Siger. I tak też się stało. Jednak największa weryfikacja miała dopiero nadejść, czyli pierwsza wystawa u sędziego oceniającego jej długowłosą klasę 12-18 miesięcy. Ileż nerwów mnie kosztował weekend, w którym miała przyjść weryfikacja jakości mojej suki, kiedy okazało się że podczas LG będzie w jej klasie 19 suk. Chwila prawdy…  i Izzy po opisie zaczęła ring na 2 lokacie, kończąc swoją pierwszą LG jako SG3 na 19 suk w ringu. Czy to pozwalało myśleć o dalszym sukcesie? Zgadnijcie. Wszystkie moje myśli po tej landówce mógłbym opisać cytując Józefa Becka „ a więc wojna! Z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. „ Oczywiście chodzi o podporządkowanie wszystkiego pod wystawę światową w Norymberdze.

Kolejne wygrane wystawy, świetne opisy sędziów i miłe słowa hodowców na temat mojej suki sprawiły, że apetyt rósł z tygodnia na tydzień. Kończąc sezon przed światówką postanowiłem pokazać ją jeszcze raz dla sędziego oceniającego jej klasę na Sigershow za kilka tygodni. Kolejny wyjazd  i boom! Wystawa zakończona lokatą SG2 na 11 suk w ringu. Czyż można chcieć więcej, kiedy Twoja suka na miesiąc przed najważniejszą wystawą w roku, praktycznie bez okrywy włosowej uzyskuje SG2? Mój wirtualny brzuszek rósł i rósł myśląc o wrześniowej rywalizacji w Norymberdze. A więc zostało już tylko dokupić witaminy na porost okrywy włosowej za milion dolarów, trenować i czekać do września. Tak też się stało.

 

peknieta-opona

 

Przez ten czas moją gorącą głowę, która myślała o dużym sukcesie we wrześniu tonował pan X. -  w tym miejscu, aby zaoszczędzić mu problemów w dalszej części tekstu pozostanie panem X. Ileż było rozmów i próbowania wtłoczenia mi do głowy, że wystawa światowa rządzi się swoimi prawami. Niestety serce wygrywało przez cały ten czas z rozumem. Nie wierzyłem, a może nie chciałem wierzyć, że biznes przejął kontrolę nad świętem owczarka niemieckiego, na który czeka każdy hodowca i miłośnik rasy owczarka niemieckiego. Niestety weryfikacja miała przyjść szybciej niż myślałem.

 

Trzecie przykazanie – będziesz dzień święty święcił. Zderzenie z rzeczywistością.
 

  Jeżeli ktoś powiedziałby mi kiedyś, że przygotowania na wyjazd do Norymbergii przypominać będą przygotowania do ślubu to bym go wyśmiał. I chociaż dziś nie wyobrażam sobie przygotowań do wesela, to wiem jedno, ten wyjazd już od samego początku był dla mnie święty. I w taki właśnie sposób chciałem celebrować święto owczarka niemieckiego. Ale czy było warto nastawiać się tak bardzo?


Całość tekstu możecie przeczytać dołączając do naszej drużyny na Patronite: https://patronite.pl/post/69330/wystawa-swiatowa-owczarkow-niemieckich-2024-norymberga-elitarne-grono-niedostepne-dla-kazdego 

 

 Zakładając konto na Patronite możesz nas wspierać już od 10 zł miesięcznie i dzięki temu będziesz mieć dostęp do dodatkowych tekstów, relacji i wiedzy na temat rasy owczarek niemiecki. Zapraszam do wsparcia, które pozowli mi rozwijać hodowlę i zmieniać świat owczarka niemieckiego na lepszy. 


Owczarek alzacki a owczarek niemiecki. Co to rasa? Historia i różnice.

2020-03-03 14:27:00
TAG: historia,
Poznaj etymologię oraz historię rasy owczarek alzacki. Czym różni się od owczarka niemieckiego i jak powstała ta rasa. Odpowiadam.
Czytaj więcej

Emerytura Aferki. Ostatni miot z Nadbużańskiej Doliny.

2024-05-30 21:00:00
Ostatni miot Aferki kończy pewną epokę. Jest to również ostatni miot z przydomkiem "Z Nadbużańskiej Doliny". Czas przywitać nowe. Idziemy w nieznane.
Czytaj więcej

Ile waży owczarek niemiecki. Tabela wagi owczarka niemieckiego.

2023-04-15 20:10:00
Ile powinien ważyć owczarek niemiecki? Sprawdź przygotowaną przez nas tabelę wagi.
Czytaj więcej

Owczarek niemiecki karmienie. Jak i czym karmić owczarka niemieckiego.

2021-07-22 20:25:00
Na podstawie moich doświadczeń opowiem Wam jak i czym karmię owczarki niemieckie znajdujące się w mojej hodowli z Nadbużańskiej Doliny.
Czytaj więcej