Kim jesteśmy?

Witam Was na stronie mojej hodowli. Już od dzieciństwa wyróżniała mnie wrażliwość na naturę oraz zamiłowanie do zwierząt. To dzięki miejscu wychowania i obcowaniu z naturą, czasom w jakim przyszło mi dorastać oraz wartościom wpojonym w domu rodzinnym, dziś nie wyobrażam sobie życia bez psiego przyjaciela. To dzięki moim rodzicom tak bardzo utożsamiam się z naturą, zwierzętami oraz pomocą innym za co w tym miejscu chciałbym im podziękować – Chapeu Bas mato i tato.

Hodowla owczarków niemieckich nie jest dla mnie biznesem, sposobem na zarabianie pieniędzy, ale pasją, która pochłania większą część mojego życia, a pies jest towarzyszem drogi, którą właśnie nazywam życiem.

Historia hodowli.

Moja przygoda z owczarkami niemieckimi długowłosymi swój początek ma w 2004 roku. To śmierć mojego taty spowodowała, że w moje ręce trafił pierwszy owczarek niemiecki. Przez 13 lat usilnie zgłębiałem widzę o rasie owczarka niemieckiego, ucząc się cierpliwości, miłości, oddania oraz niekiedy samego siebie, dzięki codziennemu obcowaniu z psim przyjacielem. Kiedy poprzednia suczka odeszła za tęczowy most w 2017 roku, pustka która zapanowała w naszym życiu sprawiała, że decyzja o wyborze rasy kolejnego psa mogła być tylko jedna…

 

Jaka jest hodowla z Nadbużańskiej Doliny?

Naszą hodowlę bez zbytniego barwienia mogę nazwać wyjątkową. Dlaczego? Przede wszystkim psy w naszej hodowli pełnią rolę towarzyszy. Spędzamy z nimi każdą chwilę i już od przyjścia na świat, szczeniaki socjalizujemy z otoczeniem, budując podwaliny pod przyszłe relacje piesków z otoczeniem. Do dyspozycji nasze owczarki mają wystarczającą przestrzeń życiową w postaci dużego podwórka, oraz rozległe, przepiękne nadbużańskie tereny, położone na granicy województwa mazowieckiego i podlaskiego. To tutejsze lasy, łąki i dolina rzeki Bug są naszymi ulubionymi trasami spacerów i psich zabaw, gdzie pieski dorastają w ciszy, spokoju i w harmonii z naturą. Pierwsze tygodnie szczeniaka są wyjątkowe ponieważ doświadczenia i bodźce jakie je spotykają mogą wpłynąć na ich rozwój w przyszłości. Przez to już od narodzin czuwa nad nimi wyspecjalizowany i zaprzyjaźniony lekarz weterynarii, który także jak i my ukochał sobie rasę owczarka niemieckiego. Każdy miot jest staranie zaplanowany z myślą o tym aby doskonalić wzorzec rasy owczarka niemieckiego długowłosego. Suki wydają na świat szczeniaki raz w roku, tylko i wyłącznie wtedy, kiedy spełnimy szereg warunków zaplanowanych w naszej strategii ( odpowiednio dobrany reproduktor, brak innych zajęć wpływających na absorbowanie czasu, tak ważnego jakim jest ciąża i macierzyństwo suki). Każdy z piesków, który trafi w Państwa ręce otrzymuje od nas metryczkę, rodowód oraz wyprawkę ( miska, obroża oraz zabawka), aby pierwsze dni spędzone w nowym domu nie były aż tak przerażające. I chyba najważniejszy czynnik wpływający na wyjątkowość naszej hodowli owczarka niemieckiego długowłosego.

Nie godzimy się aby szczeniaki trafiały w ręce osób, które planują umieścić psa w kojcu, budzie z łańcuchem lub przeznaczyć do stróżowania. Zapewniamy sobie możliwość selektywnego wyboru osób, w które trafią nasze pociechy, dokładnie sprawdzając możliwości jak i środowisko w jakie mają trafić. Zgodnie z naszym założeniem psy o tak wyjątkowym pochodzeniu, mogą trafić tylko i wyłącznie w ręce osób dla których tak jak dla nas dobro czworonożnego przyjaciela będzie najlepsze. Wybierając szczeniaka z naszej hodowli dołączysz do rodziny, gdzie wszyscy służyć będziemy Ci pomocą przy wychowaniu, doradztwem wystawowym przynoszącym chlubę naszej hodowli oraz wspólnymi spotkaniami z naszymi kochanymi towarzyszami. Tak więc, zastanów się czy jesteś gotowy/a na wspólna przygodę z owczarkami z nadbużańskiej doliny.
odcisk psa1

ZAPLANOWANA:

W nadbużańskiej dolinie nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy dzień biegnie zgodnie z harmonią zaplanowaną przez matkę naturę. Szczenięta przychodzą tylko i wyłącznie wtedy, kiedy mamy pewność, że będą lepsze niż od rodziców pod względem budowy anatomicznej oraz charakteru.
odcisk psa2

PEŁNA MIŁOŚCI:

Oddanie jakiemu poświęcamy się hodowli, zostało zauważone przez wiele osób. Miłość do zwierząt, która tkwiła w nas od urodzenia, przekłada się na każdego psa, który trafia w nasze ręce. Miłość pomiędzy nami po prostu czuć w powietrzu.
odcisk psa3

ZRODZONA Z PASJI:

Ani chwilowa moda na rasę owczarka niemieckiego ani jego popularność w naszym kraju nigdy nie determinowały pomysłu stworzenia swojej hodowli. Owczarki niemieckie były w moim sercu od zawsze, przez co w momencie kiedy dostałem sprzyjające warunki aby stworzyć najlepszą hodowlę w jakiej mogłyby się wychowywać nie było chwili zawahania.
odcisk psa4

RODZINNA:

Od momentu wyboru szczeniaka z naszej hodowli dołączysz do rodziny, pełnej życzliwych osób, pragnących dzielić się z Tobą swoją wiedzą oraz doświadczeniem przy prowadzeniu, szkoleniu i dorastaniu psa w taki sposób, abyś mógł/a poczuć to uczucie więzi jakie my doznajemy na co dzień obcując z naszymi psami.